Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

+420 775 712 342(9:00 - 16:00 hod)

Poštovné zdarma

Poštovné zdarma od 1 400 Kč.
ZJISTIT VÍCE

Vzorečky zdarma

Zasíláme vzorečky k tisícům tapet.
ZJISTIT VÍCE

Tapety na míru

Vyrábíme tapety na míru.
ZJISTIT VÍCE

UŽITEČNÉ...

arr3TAPETY NA ZEĎ- SPOTŘEBA ROLÍTAPETY - VÝPOČET SPOTŘEBY ROLÍ Máte jasno, že budete na stěnu aplikovat interiérové tapety na zeď?... arr3DOSTUPNOST A DOPRAVATapety na zeď on-line Objednáváte z našeho e-shopu tapety na zeď, fototapety či jakýkoliv jiný...

KONTAKT

Lutyňská 1523, Orlová
info@fototapety-tapety.cz
tel: 775 712 342
napište nám
info@fototapety-tapety.cz

OBCHODNÍ PODMÍNKY
Obchodní podmínky

OBCHODNÍ PODMÍNKY

obchodní společnosti:

Martin Prokůpek, se sídlem: Lutyňská 1523, 735 14 Orlová,
IČ: 753 90 841, DIČ: CZ9007045509
tel.: 775 712 342 | e-mail: info@fototapety-tapety.cz


1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ

1.1. Tyto obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) firmy Martin Prokůpek, se sídlem Lutyňská 1523, 735 14 Orlová, IČ: 753 90 841 (dále jen „prodávající“) upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“) vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy (dále jen „kupní smlouva“) uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou osobou (dále jen „kupující“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího. Internetový obchod je prodávajícím provozován na webové stránce umístněné na internetové adrese www.fototapety-tapety.cz (dále jen „webová stránka“), a to prostřednictvím rozhraní webové stránky (dále jen „webové rozhraní obchodu“).

1.2. Obchodní podmínky se nevztahují na případy, kdy osoba, která má v úmyslu nakoupit zboží od prodávajícího, je právnickou osobou či osobou, jež jedná při objednávání zboží v rámci své podnikatelské činnosti nebo v rámci svého samostatného výkonu povolání.

1.3. Ustanovení odchylná od obchodních podmínek je možné sjednat v kupní smlouvě. Odchylná ujednání v kupní smlouvě mají přednost před ustanoveními obchodních podmínek.

1.4. Ustanovení obchodních podmínek jsou nedílnou součástí kupní smlouvy (obchodní podmínky jsou přiloženy v e-mailu, jež potvrzuje objednávku). Kupní smlouva a obchodní podmínky jsou vyhotoveny v českém jazyce. Kupní smlouvu lze uzavřít v českém jazyce.

1.5. Veškeré objednávky jsou považovány za závazné. "Kupující" odesláním objednávky potvrzuje, že souhlasí s pravidly obchodu "Prodávajícího", s možnostmi platby, dodacími podmínkami, reklamačním řádem a seznámil se s ustanovením o ochraně osobních údajů.

1.6. Žádáme Vás, abyste ve svém zájmu uváděli přesné a pravdivé údaje do objednávkového formuláře. Každá objednávka je po odeslání potvrzena e-mailovou zprávou ve které máte poslední možnost zkontrolovat správnost vyplněných údajů. Pokud je v objednávce z nějakého důvodu chyba, neprodleně nás kontaktujte.

1.7. Pokud dojde mezi vyřízením a odesláním objednávky ke změně cen, platí vždy ceny uvedené v již uskutečněné objednávce.

1.8. Prodejce si vyhrazuje právo zákazníka telefonicky kontaktovat pro ověření nebo upřesnění objednávky, pokud např. jde o vyšší hodnotu objednávky, nějaké chybějící či nepřesné údaje atp.

1.9. O stavu Vaší objednávky Vás budeme kontaktovat e-mailem (přijetí objednávky, odeslání objednávky).

Pokud kupující zásilku nepřevezme a vrátí se prodávajícímu zpět, bude prodávající kupujícímu účtovat k opakovanému odeslání zásilky 100 Kč, v případě, že o zásilku nebude mít kupující zájem, účtujeme penále ve výši 300 Kč.

2. UZAVŘENÍ KUPNÍ SMLOUVY

2.1. Veškerá prezentace zboží umístěná ve webovém rozhraní obchodu je informativního charakteru a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží. Ustanovení § 1732 odst. 2 občanského zákoníku se nepoužije.

2.2. Webové rozhraní obchodu obsahuje informace o zboží, a to včetně uvedení cen jednotlivého zboží. Ceny zboží jsou uvedeny včetně daně z přidané hodnoty a všech souvisejících poplatků. Ceny zboží zůstávají v platnosti po dobu, kdy jsou zobrazovány ve webovém rozhraní obchodu.  Tímto ustanovením není omezena možnost prodávajícího uzavřít kupní smlouvu za individuálně sjednaných podmínek.

2.3. Webové rozhraní obchodu obsahuje také informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží.  Informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží uvedené ve webovém rozhraní obchodu platí pouze v případech, kdy je zboží doručováno v rámci území České republiky.

2.4. Pro objednání zboží vyplní kupující objednávkový formulář ve webovém rozhraní obchodu. Objednávkový formulář obsahuje zejména informace o:

2.4.1. objednávaném zboží (objednávané zboží „vloží“ kupující do elektronického nákupního košíku webového rozhraní obchodu),

2.4.2. způsobu úhrady kupní ceny zboží, údaje o požadovaném způsobu doručení objednávaného zboží a

2.4.3. informace o nákladech spojených s dodáním zboží (dále společně jen jako „objednávka“).

2.5. Před zasláním objednávky prodávajícímu je kupujícímu umožněno zkontrolovat a měnit údaje, které do objednávky kupující vložil, a to i s ohledem na možnost kupujícího zjišťovat a opravovat chyby vzniklé při zadávání dat do objednávky. Objednávku odešle kupující prodávajícímu kliknutím na tlačítko „odeslat objednávku“. Údaje uvedené v objednávce jsou prodávajícím považovány za správné. Prodávající neprodleně po obdržení objednávky toto obdržení kupujícímu potvrdí elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty kupujícího uvedenou v uživatelském rozhraní či v objednávce  (dále jen „elektronická adresa kupujícího“).

2.6. Prodávající je vždy oprávněn v závislosti na charakteru objednávky (množství zboží, výše kupní ceny, předpokládané náklady na dopravu) požádat kupujícího o dodatečné potvrzení objednávky (například písemně či telefonicky).

2.7. Smluvní vztah mezi prodávajícím a kupujícím vzniká doručením přijetí objednávky (akceptací), jež je prodávajícím zasláno kupujícímu elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty kupujícího.

2.8. Kupující souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání kupní smlouvy. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory) si hradí kupující sám, přičemž tyto náklady se neliší od základní sazby.

2.9. Objednávka se považuje za vyřízenou od okamžiku převzetí zboží „Kupujícím“, v místě k tomu určeném, nebo prostřednictvím 3. osoby (mimo přepravce). "Kupující" bude kontaktován (telefonicky nebo e-mailem) ohledně dodacího termínu.

„Prodávající“ má právo objednávku stornovat kdykoliv až do momentu jejího vyřízení z důvodů:

  • bez udání důvodu
  • zboží již není možné pro „Kupujícího“ obstarat z důvodu ukončení výroby či dodávek

3. ZRUŠENÍ OBJEDNÁVKY

a) ze strany "Kupujícího"
„Kupující“ má právo svou objednávku zrušit kdykoliv před odesláním zboží. Kupující - Spotřebitel má právo zboží vrátit do 14 dní od převzetí zásilky, a to i bez udání jakéhokoliv důvodu, ale pouze za předpokladu, že zboží bude dodáno "Prodávajícímu" v originálním obalu a nebude jevit žádné známky opotřebení. Zrušení objednávky se v takovém případě provádí zasláním e-mailu „Prodávajícího“ (martin.prokupek@centrum.cz). „Kupující - Spotřebitel“ může zrušit objednávku celou a nebo jen některé položky z objednávky.

V případě zrušení celé již vyřízené objednávky bude "Kupujícímu - spotřebiteli" vrácena nejen celá částka za zboží, ale i částka za dopravné (pokud bylo "Kupujícímu" účtováno). Při zrušení jen některých položek z již vyřízené objednávky bude "Kupujícímu - Spotřebiteli" vrácena celá částka za zboží bez částky za dopravné (bylo-li "Kupujícímu" účtováno).

Pokud platba za zboží proběhla zálohově na účet "Prodávajícího" nebo on-line platební bránou a "Kupující" se rozhodne ještě před odesláním zboží objednávku zrušit, vrátí "Prodávající" částku "Kupujícímu" zpět na účet, ze kterého finanční prostředky přišly.

Při platbě zálohově na účet "Prodávajícího" nebo on-line platební kartou skrze platební bránu, může být v případě zrušení objednávky „Kupujícím“ vrácena snížená záloha s odečtením všech bankovních poplatků, které byly účtovány bankou příjemci platby, tedy „Prodávajícímu“. Poplatky budou v takovém případě odvozeny dle aktuálních platných ceníků banky příjemce platby („Prodávajícího“) v okamžiku zaplacení zálohy.

b) ze strany "Prodávajícího":

Prodávající“ si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část a odstoupit od smlouvy v těchto případech:
  • zboží se již nevyrábí nebo nedodává,
  • zboží je dlouhodobě nedostupné,
  • cena zboží se zvýšila o více než 10 % nebo byla chybně stanovena
  • bez udání důvodu
V případě, že tato situace nastane, bude „Kupující“ informován o této skutečnosti "Prodávajícím", a to buď e-mailem nebo telefonicky.

4. NEPŘEVZATÁ DOBÍRKA

V případě, že odeslaná objednávka nebude „Kupujícím“ vyzvednuta a řádně zaplacena, bude „Prodávající“ požadovat uhrazení nákladů spojených se zasláním objednávky a manipulační poplatek v celkové výši 300,- Kč. Kupující“ v takovém případě obdrží  od "Prodávajícího" podklady s údaji potřebnými k uhrazení vzniklých nákladů.

5. PRÁVA Z VADNÉHO PLNĚNÍ

5.1 Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými předpisy (zejména ustanoveními § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku).

5.2. Prodávající odpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující zboží převzal:

5.2.1. má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,

5.2.2. se zboží hodí k účelu, který pro jeho použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

5.2.3. zboží odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,

5.2.4. je zboží v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a

5.2.5. zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

5.3. Ustanovení uvedená v čl. 5.2 obchodních podmínek se nepoužijí u zboží prodávaného za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána, na opotřebení zboží způsobené jeho obvyklým užíváním, u použitého zboží na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou zboží mělo při převzetí kupujícím, nebo vyplývá-li to z povahy zboží.

5.4. Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí.

5.5. Práva z vadného plnění uplatňuje kupující u prodávajícího na adrese jeho provozovny, v níž je přijetí reklamace možné s ohledem na sortiment prodávaného zboží, případně i v sídle nebo místě podnikání. Za okamžik uplatnění reklamace se považuje okamžik, kdy prodávající obdržel od kupujícího reklamované zboží.

5.6. Další práva a povinnosti stran související s odpovědností prodávajícího za vady může upravit reklamační řád prodávajícího.

6. ZÁKON O ELEKTRONICKÉ EVIDENCI TRŽEB (EET)

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

7. DALŠÍ PRÁVA A POVINNOSTI SMLUVNÍCH STRAN

6.1. Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží.

6.2. Prodávající není ve vztahu ke kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.

6.3. Mimosoudní vyřizování stížností spotřebitelů zajišťuje prodávající prostřednictvím elektronické adresy. Informaci o vyřízení stížnosti kupujícího zašle prodávající na elektronickou adresu kupujícího.

6.4. Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Dozor nad oblastí ochrany osobních údajů vykonává Úřad pro ochranu osobních údajů. Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu mimo jiné dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.

6.5. Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.

TAPETY NA ZEĎ | FOTOTAPETY