Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

+420 775 712 342(9:00 - 16:00 hod)

Poštovné zdarma

Poštovné zdarma od 1 400 Kč.
ZJISTIT VÍCE

Vzorečky zdarma

Zasíláme vzorečky k tisícům tapet.
ZJISTIT VÍCE

Tapety na míru

Vyrábíme tapety na míru.
ZJISTIT VÍCE

MODERNÍ TAPETY RASCH

Kvalitní německé tapety Rasch dominují mnoha vzory a krásnými barvami, které se hodí do každého moderního interiéru!

 


LUXUSNÍ TAPETY VERSACE

Luxusní tapety na zeď z vliesu nabízí velmi unikátní design. Prestižní značka tapet uspokojí potřeby i náročným klientům. Vhodné do reprezentativních interiérů.

Luxusní tapety na zeď Versace

 


TAPETY V IMITACI DŘEVA

Kdo je příznivcem přírodních materiálů, ten určitě ocení tapety na zeď v dekoru dřeva. Vdechnou Vašim interiérům nový život!

Tapety Decoworld

 


TAPETY PRO KLUKY A HOLKY

Katalog tapet Boys and Girls 5 zahrnuje tapety pro děti a tapety pro mládež. Široká nabídka roztomilých tapet v několika barevných provedení.

 


VLIESOVÉ FOTOTAPETY

Představujeme Vám vliesové fototapety vysoké kvality, které se vyrábí v ČR. Špičková kvalita a rychlost dodání jsou u těchto tapet samozřejmostí! Veškeré vliesové fototapety se vyrábí na zakázku.

Vliesové fototapety

Podporuje mojeID

Užitečné...

arr3Tapety na zeď - spotřeba rolíTAPETY - VÝPOČET SPOTŘEBY ROLÍ Máte jasno, že budete na stěnu aplikovat interiérové tapety na zeď?... arr3DOSTUPNOST A DOPRAVATapety na zeď on-line Objednáváte z našeho e-shopu tapety na zeď, fototapety či jakýkoliv jiný...

KONTAKT

Lutyňská 1523, Orlová
info@fototapety-tapety.cz
tel: 775 712 342
napište nám
info@fototapety-tapety.cz

RADY A TIPY » Jak lepit tapety?
Jak správně tapetovat?

ZAKOUPILI JSTE SI METALICKÉ TAPETY? POTÉ DOBŘE ČTĚTE NÁVOD NA LEPENÍ.


 

NÁVODY NA LEPENÍ TAPET

* Tapety se na zeď lepí lépe, když jsou odmontovány zásuvky a vypínače. Pozor! Proud musí být vypnutý!

* Omítky, na které budete umisťovat tapety, musí být rovné, čisté, suché a přilnavé, i ideálním případě bez struktury, ale není to podmínkou. Staré tapety nejprve odstraňte! V žádném případě nelepte nové tapety na starou vrstvu tapet. Pro snadné odstranění starých tapet použijte odstraňovač tapet, který najdete v naší nabídce. Pro lepší přilnavost nových tapet použijte penetrace, které rovněž nabízíme a to v sekci lepidla a penetrace!

TAPETY NA ZEĎ

* Pro stálost bytových tapet je nutné dbát na podklad-omítku. Je nutné odstranit staré tapety. Pomůže vám propichovací váleček, škrabka na tapety a roztok na odstranění starých tapet.

* Nerovnou omítku opravte za pomocí sádry nebo tmelu, vyhlaďte ji špachtlí, a po zaschnutí dolaďte šmirgl papírem.

Penetrace

* Na vysoce savé podklady doporučujeme nanést podkladový nátěr (v nejlepším případě i penetraci), tapety na zeď tak lépe přilnou.

Jednotlivé pásy tapety si před nalepením na zeď důkladně vyměřte a nařezejte. Délka každého pásu je rovna výšce Vaší zdi.

Tapetování - příprava

* Tapety na zeď položte rubovou stranou na rovný stůl, jednu hranu srovnejte s hranou stolu a lepidlo na tapety roztírejte od středu rovnoměrně do všech stran. Tapetu na zeď poté poskládejte, aby se důkladně nasákla – nasáknutí neplatí pro vliesové tapety, ty se totiž lepidlem nenatárají

Jakmile nalepíte tapety na zeď, ihned je vyhlaďte, nejlépe přítlačným válečkem, který u nás můžete také zakoupit. Pokud Vám váleček nevyhovuje, dá se také použít kartáč. Vždy se vyrovnává od středu ke stranám.

* Pokud Vám nějaká část tapety bude přečnívat, přitiskněte pevně k okrajům, poté lehce povolte a pak podél okraje zastřihněte. Pro dokonalé docílení roviny můžete použít pravítko na hrany nebo napnutý provázek.

* Před tím, než budete přikládat druhý pás tapety na zeď se ujistěte, že vzory obou pásů na sebe navazují. Napojení mezi oběma pásy tapet pečlivě uhlaďte, aby šlo co nejméně poznat přechody mezi jednotlivými pásy tapety.

* Složitější jsou okenní výklenky. Tapety na stěnu nastřihneme ve výši parapetu a horní hrany okna, a nastřiženou část přehneme do výklenku. Přesahující tapetu na zeď odstřihneme.

* Otvory pro vypínače, zásuvky atd. se nejprve jednoduše přelepí a pak se rozstřihnou nůžkami (nastřihnout do kříže). Pozor! JE NUTNÉ VYPNOUT PROUD, MOHLO BY DOJÍT KE ZRANĚNÍ!

* Zakončit horní okraj tapety na zeď můžete za pomocí bordury nebo lišty, kterou nalepíte po celém obvodu.