Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

+420 775 712 342(9:00 - 16:00 hod)

Poštovné zdarma

Poštovné zdarma od 1 400 Kč.
ZJISTIT VÍCE

Vzorečky zdarma

Zasíláme vzorečky k tisícům tapet.
ZJISTIT VÍCE

Tapety na míru

Vyrábíme tapety na míru.
ZJISTIT VÍCE

UŽITEČNÉ...

arr3TAPETY NA ZEĎ- SPOTŘEBA ROLÍTAPETY - VÝPOČET SPOTŘEBY ROLÍ Máte jasno, že budete na stěnu aplikovat interiérové tapety na zeď?... arr3DOSTUPNOST A DOPRAVATapety na zeď on-line Objednáváte z našeho e-shopu tapety na zeď, fototapety či jakýkoliv jiný...

KONTAKT

Lutyňská 1523, Orlová
info@fototapety-tapety.cz
tel: 775 712 342
napište nám
info@fototapety-tapety.cz

RADY A TIPY » Praktické rady
APLIKACE TAPET NA ZEĎ

Lepení tapet na zeď

Každému zákazníkovi doporučujeme, aby si zakoupil vždy o jednu tapetu na zeď více. Nejen, že Vám při tapetování může pochybět, ale můžete ji v budoucnu použít pro případné opravy. Při dokoupení tapety v budoucnu by nemusela být stejná šarže tapety a navíc se také může ukončit výroba dané tapety – tapeta již nebude dostupná!

CO VŠE BUDU K TAPETOVÁNÍ POTŘEBOVAT?

Pokud již máte v nákupním koši tapetu (tapety), nepostradatelnou věcí je lepidlo. Bez lepidla totiž tapetu na zeď nenapíte. Všechny tapety, které na webu nabízíme, nejsou samolepicí, a tudíž se musí použít lepidlo.

  • NÁDOBA A MÍCHÁTKO

Lepidlo se rozmíchá ve vodě dle návodu na každé krabičce na lepidle. Pro rozmíchání Vám bude stačit kbelík a třeba klacek.

  • PRAVÍTKO SE TŘEMI ÚHLY

S pravítkem si můžete snadno naměřit přesně jednotlivé pásy tapety. Přesnost, kterou jinak mít nebudete!

Díky noži jednoduše a elegantně nařežete jednotlivé pásy tapet. Nůžky příliš nedoporučujeme.

Mezi velmi praktické věci řadíme váleček na lepidlo, kterým lepidlo rovnoměrně nanesete na zeď a také na tapetu (pokud lepíte papírovou nebo vinylovou tapetu). U vliesové tapety se nanáší lepidlo jenom na zeď.

Jakmile máte lepidlo na zdi, poté už potřebujete tapetu nějak přitlačit, na to Vám snadno pomůže přítlačný váleček na tapety.

POSTUP

  1. Vždy před lepením stěnu napenetrujeme. Stěna totiž může být velmi savá, lepidlo vyschne a tapeta se na stěně neudrží. K penetraci můžete rovněž použít lepidlo, které od nás dostáváte ke každé objednávce zdarma. 
  2. Nejprve si znovu změříme stěnu, bereme v potaz lišty (například u plovoucích podlah). Doporučujeme, aby tapeta přesahovala přes lištu (až tapeta zaschne, seřízneme ji nožíkem), protože při lepení se tapeta trošku natáhne a pak by nám kousíček tapety mohl chybět. V ideálním případě bychom lišty měli deinstalovat a tapetu nalepit až k podlaze. 
  3. Na čisté a suché podlaze si vyměříme pásy tapet (pozor na prostřih) a následně je nařežeme. Na zadní stranu si tužkou napíšeme pořadí tapety, ve kterém ji budeme lepit na zeď.
  4. Přistoupíme k lepení tapety. Zde jsou dvě možnosti lepení podle toho, zda se jedná o vliesovou nebo tapetu papírovou a vinylovou. U vliesových tapet lepidlo nanášíme pouze na stěnu. U vinylových a papírových tapet lepidlo nanášíme na stěnu i na tapetu. Naneseme lepidlo, přiložíme tapetu na stěnu a uhladíme ji hadříkem nebo přítlačným válečkem od středu směrem ke kraji. 
  5. Počkáme, až tapeta zaschne a naneseme ochranu tapet a nátěrů.
  6. Seřízneme tapetu, která přesahuje u lišt. 

Interiér s tapetou Versace 36692-4

KOMPLIKACE PŘI LEPENÍ TAPET

  • VZDUCHOVÉ BUBLINY

Při aplikaci tapety na stěnu se snažíme nanést dostatečné množství lepidla. Doporučujeme, abyste při lepení tapet měli zavřená okna. Vzduch, který proudí zvenku se totiž může dostat mezi tapetu a lepidlo a vytvoří se nevzhledné bubliny. Když se bubliny vytvoří, máme několik možností, jak je odstranit. Pokud je zjistíme při lepení a lepidlo stále nezaschlo, snažíme se je vytlačit směrem k okraji tapety. Dobře nám poslouží hladký a hlavně čistý hadřík nebo přítlačný váleček. Pokud bubliny zjistíme po zaschnutí, můžeme si pomoct vstříknutím malého množství lepidla pod tapetu za pomoci stříkačky. Tapetu následovně přitiskněte válečkem. Ideální teplota při tapetování je okolo 19°C, důvod je ten, že lepidlo při práci velice rychle schne.

  • TRHLINY NA TAPETÁCH

Malé trhliny na tapetách zacelíte tak, že na spodní odtrženou vrstvu tapety nanesete špachtlí tenkou vrstvu běžné lepicí pasty a přitisknete pevně k podkladu. Dbejte, aby vzor navazoval.